UK and Irish Tournaments: Current Title Holders

Current Tournaments Junior (Youth) Winners Current Tournaments
Past Winners
Non-Current Tournaments
with Winners

Click on Title, Title Holder or Tournament Type to sort into that order

Title Trophy Title Holder (link is edit, but restricted access)sort icon Tournament Type
Cardiff
Durham Alex Kent
Wessex Alex Kent
Candidates' Andrew Kay
British Championship Andrew Kay
London City Andrew Kay
Birmingham Andrew Kay
Challengers' League Andrew Kay and Andrew Simons
British Small Board Andrew Simons 13 x 13
Terry Stacey Grand Prix Andrew Simons Grand Prix
Swindon Bei Ge
London Open Pair Go Boris Mitrovic & Fynn Bachmann Pair Go
Cheshire Handicap Brian Timmins Handicap
Coventry Bruno Poltronieri
Milton Keynes Bruno Poltronieri
MSO Small Board Chris Volk 13 x 13
British Open Cornel Burzo
British Open Lightning Cornel Burzo Lightning
Edinburgh Christmas David Lee
Scottish Championship David Lee
Scottish Open Di Wu
Welsh Open Dylan Carter
BGA Online League (Team) Edinburgh A Team
Isle of Man Handicap Edmund Smith Handicap
Youth Grand Prix Edmund Smith Youth
Nippon Club Cup Epsom Team
Cornwall Handicap Eric Hall Handicap
Irish Open (Confucius Cup) Fan Hui
Cornwall John Culmer
Trigantius Jon Diamond
Bracknell Jon Diamond
Arundel Jon Diamond
Galway Justyna Kleczar
Irish Rapid Karol Janyst Lightning
Isle of Man Pair Go Keiko Uno & Shigehiko Uno Pair Go
British Pair Go Kirsty Healey & Matthew Macfadyen Pair Go
Oxford Li Shen
Cheshire Mark Elliot
Isle of Man Open Matthew Macfadyen
Skye Matthew Macfadyen
Welwyn Garden City Michael Webster
Bar-Low Mike Cockburn
London Open Lightning Mikko Siukola Lightning
South London Kyu Players Natasha Regan Handicap
London International Teams North London Team
UK Go Challenge Finals Oscar Selby Youth
Isle of Man 13×13 Oscar Selby 13 x 13
DDK Grand Prix Oscar Selby Grand Prix
MSO Open Paul Taylor
British Pair Go Handicap Rebecca Margetts & Oscar Selby Pair Go
Isle of Man Lightning Richard Hunter Lightning
Isle of Man Afternoon Shigehiko Uno
Nottingham Sin Voon Chin
British Youth Championship Tian Ren Chen Youth
Belfast Tiberiu Gociu
Three Peaks Toby Manning
Shropshire Toby Manning
Maidenhead-Hitachi Toby Manning
Northern Vit Brunner
Thames Valley Team Trophy Wanstead Team
Cork Willem-Koen Pomstra
East Midlands Yuanbo Zhang
London Open Yuanbo Zhang