UK and Irish Tournaments: Current Title Holders

Current Tournaments Junior (Youth) Winners Current Tournaments
Past Winners
Non-Current Tournaments
with Winners

Click on Title, Title Holder or Tournament Type to sort into that order

Titlesort icon Trophy Title Holder (link is edit, but restricted access) Tournament Type
Arundel Jon Diamond
Bar-Low Chris Volk
Belfast Tiberiu Gociu
Birmingham Andrew Kay
Bracknell Alex Rix
British Championship Andrew Kay
British Open Cornel Burzo
British Open Lightning Cornel Burzo Lightning
British Pair Go Natasha Regan & Matthew Cocke Pair Go
British Pair Go Handicap Jil Segerman & Pat Ridley Pair Go
British Small Board Andrew Simons 13 x 13
British Youth Championship Dylan Zhu-Dong Youth
Candidates' Bei Ge
Cardiff
Challengers' League Andrew Kay
Cheshire Mark Elliot
Cheshire Handicap Brian Timmins Handicap
Cork Willem-Koen Pomstra
Cornwall John Culmer
Cornwall Handicap Eric Hall Handicap
Coventry Bruno Poltronieri
DDK Grand Prix Oscar Selby Grand Prix
East Midlands Yuanbo Zhang
Edinburgh Christmas David Lee
Galway Marie Julien
Irish Open (Confucius Cup) Fan Hui
Irish Rapid Karol Janyst Lightning
Isle of Man 13×13 Oscar Selby 13 x 13
Isle of Man Afternoon Shigehiko Uno
Isle of Man Handicap Edmund Smith Handicap
Isle of Man Lightning Richard Hunter Lightning
Isle of Man Open Matthew Macfadyen
Isle of Man Pair Go Keiko Uno & Shigehiko Uno Pair Go
Letchworth Garden City Rapid Play Lightning
London City Andrew Kay
London International Teams North London Team
London Open Yuanbo Zhang
London Open Lightning Mikko Siukola Lightning
London Open Pair Go Boris Mitrovic & Fynn Bachmann Pair Go
Maidenhead-Hitachi Toby Manning
Milton Keynes Alistair Wall
MSO 13x13 Aja Huang 13 x 13
MSO 9x9 Aja Huang 9 x 9
MSO Open Aja Huang
Nippon Club Cup Epsom Team
Northern Vit Brunner
Nottingham Sin Voon Chin
Our Online League (Team) Edinburgh A Team
Oxford Li Shen
Scottish Championship David Lee
Scottish Open David Lee
Shropshire Toby Manning
Skye Matthew Macfadyen
South London Kyu Players Natasha Regan Handicap
Swindon Bei Ge
Terry Stacey Grand Prix Andrew Simons Grand Prix
Thames Valley Team Trophy Wanstead Team
Three Peaks Toby Manning
Trigantius Jon Diamond
UK Go Challenge Finals Melchior Chui Youth
Welsh Open Alistair Wall
Welwyn Garden City Paul Taylor
Wessex Alex Kent
Youth Grand Prix Edmund Smith Youth